Wynajem mieszkania, uśmiechnięci najemcy

Inwestowanie w nieruchomość pod wynajem – dlaczego warto?

Dnia Kategoria: Inwestowanie w Nieruchomości - Porady

Dużo osób w momencie nadwyżki gotówki zastanawia się, w jaki sposób zainwestować wolne fundusze, aby przyniosły jeszcze większy zysk lub chociaż nie straciły na wartości. Częstym wyborem jest inwestycja w nieruchomości, najczęściej mieszkania, pod kątem późniejszego wynajmu.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości i jakie możemy mieć z tego korzyści?

Oprócz tego przy dogodnych warunkach dochód, który uzyskamy z wynajmu, może być równy racie kredytu, jeżeli taki by występował. Jeżeli nie, stanowi to dodatkowy zastrzyk gotówki każdego miesiąca do naszych portfeli. Niestety inwestycja w nieruchomość nie jest łatwa i wymaga wielu przemyślanych decyzji.

Inwestycja opłacalna na lata. Najczęstszym wyborem, jeżeli chodzi o obiekt, w który chcemy inwestować, są mieszkania do wynajęcia. Tego typu inwestycja ma wiele plusów:

  1. sami możemy wybrać lokalizację, która nam odpowiada,
  2. mamy wpływ na to, komu wynajmiemy dane mieszkanie,
  3. możemy określić, ile chcemy zainwestować w daną nieruchomość,
  4. w dogodnym dla siebie momencie możemy zaplanować zakończenie wynajmu nieruchomości i przekazać ją dalej (na przykład sprzedać).

Lokata teraz, efekty w przyszłości

Oprócz tego, że zakup mieszkania pod wynajem przyniesie nam zyski już przy pierwszych lokatorach, dodatkowo jest to idealne zabezpieczenie na przyszłość. Istnieje możliwość sprzedaży nieruchomości za kilka lat (w momencie, w którym ceny mieszkań pójdą w górę). W perspektywie dalszej przyszłości, w której emerytura i jej wysokość są rzeczą niepewną, zysk z wynajmu nieruchomości będzie również bardzo dobrym dodatkiem do codziennego budżetu. Podobnie w momencie, w którym będziemy chcieli zabezpieczyć tą inwestycją nie tylko siebie, ale również nasze dzieci – nie ma lepszej możliwości startu w dorosłe życie niż własne mieszkanie. Nie musi to być podarunek, jednak wizja braku kredytu lub kosztów wynajmu jest kusząca dla każdego młodego człowieka.

Kto i dlaczego inwestuje w mieszkania?

Jedna z najważniejszych rzeczy, które należy określić, zanim zainwestujemy w mieszkanie, oczywiście oprócz określenia kwoty, jaką jesteśmy w stanie zainwestować, jest przemyślenie – kto będzie grupą docelową. Wbrew pozorom osobami, które wynajmują mieszkania, są nie tylko studenci, ale również często rodziny z dziećmi, szczególnie młode małżeństwa lub samotne matki, a ponadto managerowie i specjaliści, którzy sami sensu stricto nie zajmują się wynajmem. W tym przypadku najczęściej wszelkie formalności są załatwiane przez firmę, która zatrudnia swoich pracowników z zewnątrz i zapewnia im miejsce tymczasowego zamieszkania. Ma to miejsce najczęściej, gdy firma ma kilka oddziałów, a specjaliści w danej dziedzinie są rzadkością lub w momencie, w którym nie są oni bezpośrednimi pracownikami firmy, a jedynie osobami zatrudnionymi na określony projekt. Często w takich przypadkach wynajęcie mieszkania jest dużo tańsze niż pokoju w hotelu. Określenie zatem kto będzie naszą grupą docelową, może mieć wpływ na lokalizację nieruchomości, jej rozkład, a także na to, w jaki sposób będzie wykończona i umeblowana.

Inwestowanie w mieszkania pod wynajem staje się coraz bardziej opłacalne, dlatego coraz więcej osób jest zainteresowanych tą formą lokaty na przyszłość. Z jednej strony nie jest to najtańsza inwestycja, ale z drugiej, biorąc pod uwagę prawie zerowe ryzyko i dużą swobodę, ma ona wielu zwolenników. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że – jak każdą większą inwestycję – zakup mieszkania pod wynajem należy dobrze przemyśleć i zaplanować.

Kurs wynajmu mieszkań i pokoi metodą AIWN

Pozna naszą metodę na stabilne i wysokie dochody z najmu. Dołącz do listy „Klub Inwestora”, a otrzymasz powiadomienie o najbliższym terminie.
Imię:
Email:


Możesz się wypisać w każdej chwili

Jeden komentarz

  1. Jest nie tylko opłacalne, ale na pewno najbezpieczniejsze. Nie znam innej formy inwestowania pieniędzy, która daje gwarancję zysku. Teraz zainwestowałam w apartamenty wiselkaspa.pl
    W czasie urlopowym będę tam spędzać czas z rodziną mocząc się w basenie i biegając po górach, a przez resztę dni w roku apartament będzie zarabiał sam na siebie. Czysty zysk 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.