Zbigniew Jarzyński, Grzegorz Rychlak - Akademia Inwestowania w Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości – najczęstsze pytania

Dnia Kategoria: Inwestowanie w Nieruchomości, flip mieszkania i handel lokalami

Zadajecie nam dużo pytań główne za pośrednictwem mediów społecznościowych (głównie na naszej grupie na Facebook lub przez naszą stronę na Facebook). W tym wpisie zebraliśmy odpowiedzi na najczęstsze z nich. Co jakiś czas będziemy go aktualizować i rozszerzać.

Inwestowanie w Nieruchomości FAQ

 1. Zakup mieszkania bez księgi wieczystej – jak sprawdzić stan prawy nieruchomości
 2. Jak sprawdzić księgę wieczystą
 3. Zadatek, a zaliczka – czym się różni, co stosować
 4. Jak sprawdzić stan techniczny mieszkania przed zakupem
 5. Jakie materiały do remontu kupić robiąc flipa?
 6. Czy warto kupować meble do kuchni robiąc flipa?
 7. Jak wybrać dobrą ekipę remontową?
 8. Które piętro jest najlepsze – na którym piętrze mieszkania mają największą wartość
 9. Flip – z remontem czy bez?
 10. Jak sprawdzić ceny transakcyjne mieszkań
 11. Dlaczego szkolimy innych – czemu zdradzamy swój know-how
 12. Jak zacząć inwestować w nieruchomości nie mając doświadczenia ani kapitału
 13. Kiedy warto inwestować w tzw. “cesje”?

Zakup mieszkania bez księgi wieczystej – jak sprawdzić stan prawy nieruchomości

Taka możliwość jest i bez obaw warto ją brać pod uwagę, jeśli tylko jest to dobra okazja inwestycyjna. Nie ma powodu, by rezygnować z niej tylko dlatego, że nie ma księgi wieczystej, bo jedyne utrudnienie jakie z tego wynika to to, że nie sprawdzisz od ręki tego mieszkania w internecie. Taką nieruchomość da się nabyć i za kredyt, i za gotówkę, także finansowanie zakupu nie koreluje z faktem braku księgi wieczystej. Tym, co ważne w tej sytuacji jest to, by sprawdzić stan prawny lokalu. W tym celu trzeba udać się do spółdzielni i uzyskać zaświadczenie, na którym widnieją trzy najważniejsze informacje:

 1. komu przysługuje to spółdzielczo-własnościowe prawo do lokalu, a więc kto jest jego “właścicielem”, kto może je zbyć;
 2. czy to prawo jest obciążone? Czy jest jakieś zadłużenie np. z tytułu niepłaconych czynszów? To jest bardzo ważna informacja i w spółdzielni ją uzyskasz;
 3. czy istnieją jakieś przeciwwskazania do założenia księgi wieczystej? Mogłoby nim być np. zadłużenie spółdzielni.

Jeżeli takiego przeciwwskazania nie ma, co spółdzielnia zatwierdzi na piśmie, nic nie stoi na przeszkodzie, by to mieszkanie nabyć i następnie założyć księgę wieczystą. Warto wtedy zapisać numer macierzystej księgi wieczystej – jest to dokument, z którego będzie wyodrębniana księga dla nabywanego lokalu. Procedura wymaga wykonania właściwych kroków, bo żadnych zaświadczeń nie dostaniesz na żądanie – ze względu na ochronę danych. Jedynie zgłoszenie się do spółdzielni wraz z właścicielem mieszkania jest skutecznym sposobem pozyskania dowodów. W razie braku takiej możliwości, pozostaje opcja, że po zatwierdzenia zgłasza się pośrednik nieruchomości.

Ważna uwaga! Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt na to mieszkanie lub właśnie planujesz je sprzedać, to nie zostawiaj zakładania księgi wieczystej na ostatni moment! Procedura jest długotrwała i podejmowana tuż przed wnioskowaniem o kredyt czy dopiero po znalezieniu chętnego do zakupu – znacząco wydłuży czas realizacji.

Lepiej zrobisz, gdy najpierw sprzedasz mieszkanie i podpiszesz umowę albo – w przypadku gdy chcesz kupić taki lokal – uruchomisz kredyt i dopiero potem zajmiesz się formalnościami. Bank poczeka, aż ta księga zostanie założona i hipoteka na rzecz tego banku zostanie do niej wpisana.

Więcej na ten temat dowiesz się z tego szkolenia online: Księga wieczysta i zameldowanie bez tajemnic

 

Jak sprawdzić księgę wieczystą

Księga wieczysta jest publicznym rejestrem przedstawiającym stan prawny nieruchomości. Dowiesz się z niej wielu bardzo ważnych informacji m.in. kto jest właścicielem nieruchomości oraz nieruchomość jest obciążona hipoteką lub służebnościami. Obecnie dla wszystkich nowych nieruchomości zakładane są księgi wieczyste, ale starsze mieszkania mogą ich nie mieć. W szczególności dotyczy to tzw. “mieszkań spółdzielczo-własnościowych”. Jeśli znasz numer księgi wieczystej możesz sprawdzić jej zawartość przy pomocy tej strony: https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl. Więcej na temat tego co należy sprawdzać i jak rozumieć zapisy znajdujące się w księgach dowiesz się z tego szkolenia online: Księga wieczysta i zameldowanie bez tajemnic.

 

Zadatek, a zaliczka – czym się różni, co stosować

Potoczna świadomość wskazuje na synonimiczność tych pojęć, ale w rzeczywistości różnica jest znacząca. Z grubsza sprowadza się do stwierdzenia, że zaliczka jest zwrotna, a zadatek bezzwrotny.

Zadatek jest ściśle zdefiniowany w polskim prawie i działa w ten sposób, że jeżeli wpłacisz go na poczet ceny zakupu mieszkania, a następnie nie uregulujesz reszty płatności, nie dojdzie więc do umowy końcowej, bo np. nie dostałeś kredytu lub po prostu się rozmyśliłeś, to ten zadatek zgodnie z prawem Ci przepada. Sprzedający, który ten zadatek przyjął, może go sobie zatrzymać.

Ale gdyby zdarzyło się tak, że wpłaciłeś zadatek, a za chwilę przyszedł drugi inwestor i zaproponował większą kwotę, na co sprzedający przystał, to wtedy on (sprzedający) jest tym, który odstępuje od sprzedaży i wtedy nie tylko musi oddać Ci zadatek, ale i zapłacić drugie tyle tytułem kary.

Nie warto zatem wpłacać zbyt małego zadatku. Jeśli wpłacisz tylko 5.000zł, to gdyby inny inwestor podbił stawkę i dał o 10.000zł więcej, to sprzedający oddaje Ci Twój zadatek (ale nic na tym nie traci), płaci Ci również 5.000 zł w ramach grzywny, ale zarabia kolejne 5.000zł na kontrpropozycji innego oferenta, a Ty tracisz świetną okazję inwestycyjną.

Zaliczka to coś zupełnie innego niż zadatek. Jest zupełnie niezobowiązująca. Wpłacasz zaliczkę, a jak się rozmyślisz, to dostajesz ją z powrotem – bez żadnych potrąceń czy kar. Jednak na rynku nieruchomości zazwyczaj stosuje się zadatek – zwykle przyjmuje się do 10% ceny mieszkania. Jeśli wpłacisz zbyt duży zadatek, wtedy przy ewentualnym sporze sądowym sąd może podważyć wysokość jego wysokość, a jeśli kwota zadatku będzie zbyt skromna – nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego zabezpieczenia przed wycofaniem się sprzedającego.

Więcej na ten temat dowiesz się z tego szkolenia online: Księga wieczysta i zameldowanie bez tajemnic

 

Jak sprawdzić stan techniczny mieszkania przed zakupem

Jeśli zakładasz, że będziesz robił generalny remont, to obecny stan mieszkania jest sprawą drugorzędną. Niemniej jednak warto sprawdzić, czy mieszkanie nie ma usterek związanych z drożnością kominów, wentylacji, szczelnością dachu (zwłaszcza jeśli kupujesz mieszkanie na samej górze), izolacją ścian zewnętrznych (zwłaszcza przy podłodze w mieszkaniach na parterze). Takich wad łatwo się nie usunie. Listę wszystkiego co należy sprawdzić pobierzesz tutaj (bezpłatnie): Lista Kontrolna Zakupu Mieszkania

 

A co należy sprawdzić w mieszkaniu kupowanym na flipa?

Grzegorz Rychlak, ekspert od inwestycji w nieruchomości, krótko odpowiada na pytanie jak sprawdzić stan techniczny mieszkania nabywanego w celu remontu i szybkiej odsprzedaży.

 

Jakie materiały do remontu kupić robiąc flipa?

Grzegorz Rychlak w ciągu 5 minionych lat wyszukał ponad 150 atrakcyjnych mieszkań na flipa, a następnie odsprzedał je z zyskiem. Odpowiada w jakie materiały wykończeniowe on inwestuje robiąc flipa.

 

Czy warto kupować meble do kuchni robiąc flipa?

Przygotowując mieszkanie na wynajem najczęściej chcemy by było ono w pełni umeblowane i wyposażone, ale czy robiąc flipa konieczne jest inwestowanie w meble i wyposażenie kuchni?

 

Jak wybrać dobrą ekipę remontową?

Wiemy, że to temat niełatwy, dlatego od lat współpracujemy z tymi samymi ekipami, które sprawdziły nam się podczas najróżniejszych remontów. Ale wyłonienie tych najlepszych nie obyło się bez kosztownych pomyłek i eliminacji fatalnych pseudofachowców.

Ekipa remontowa – jak wybrać

Jak zatem szukać rzetelnych, kompetentnych wykonawców? Najłatwiej byłoby z polecenia:) Możesz zrobić wywiad wśród znajomych, czy po ostatnim remoncie są w stanie kogoś zarekomendować. Zapytaj, czy prace były terminowe, czy ekipa dbała o porządek w mieszkaniu i na korytarzu, czy prawidłowo zabezpieczyła powierzchnie wykluczone z prac i czy jednocześnie organizacja robót nie kolidowała z normalnym funkcjonowaniem sąsiadów.

Ekipa remontowa – weryfikacja ofert

Jak zweryfikować ich odpowiedzi? Zapytaj, jakie najbardziej skomplikowane prace dotąd wykonywali i jak sobie z nimi poradzili. Czy mogą przedstawić zdjęcia dokumentujące przebieg remontu? Zaproś ich do mieszkania, które mają remontować – niech skomentują zakres robót, stopień trudności, sporządzą wycenę.

No i najważniejsze: nie wybieraj ekipy, która jest najtańsza! Niska wycena może oznaczać skromne umiejętności oferentów, a co za tym idzie – ulotnienie się w razie “powikłań”, pozostawienie Cię w jeszcze trudniejszym położeniu. Może też wynikać z nonszalanckiego podejścia do kultury obsługi i wraz z niższą stawką dostajesz w bonusie płytki zachlapane folią w płynie (plamy piekielnie trudne do usunięcia), obite framugi drzwi albo pogubione zaślepki do grzejnika. Wystrzegaj się więc najtańszych robotników, ale i nie sugeruj się najdroższymi usługami – one wcale nie muszą oznaczać najlepszej jakości.

Jak odróżnić ekipy dobre od tych, z którymi na pewno nie chcesz mieć do czynienia?

1) Przede wszystkim profesjonaliści prowadzą działalność gospodarczą, rozliczają podatki, wystawiają faktury, nic nie robią poza legalnym obiegiem, żeby na czymś zaoszczędzić.

2) Ekipa podpisuje umowę! Ważne, by umowa została zawarta w formie pisemnej, nie “na słowo”, i miała załączone rzuty mieszkania z zaznaczonymi miejscami, gdzie i co ma być wykonane. Powinna też zawierać protokół odbioru robót. Jest to podstawowy warunek współpracy i nie stanowi żadnego zaskoczenia dla solidnej i poważnej ekipy remontowej.

3) Ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności cywilnej) – zabezpiecza obie strony zlecenia: Ciebie i wykonawcę. Zapytaj, czy firma, którą rozważasz współpracę w zakresie prac remontowych, ma taką polisę i zanotuj jej numer. To bardzo ułatwi egzekwowanie odszkodowania za ewentualne szkody, które mogłyby powstać z winy ekipy. I żeby była jasność – wpadka zdarza się nawet najlepszym, dlatego ci najlepsi mają ubezpieczenie. Także i nasze ekipy mają na koncie drobne zalania, jednak nie trzeba było pokrywać strat z polisy, bo koszt był na tyle nieduży, że ekipa wzięła go na siebie. Jednak gdy zniszczenia dotyczą drogich materiałów wykończeniowych czy sprzętu AGD, bez polisy nie masz gwarancji wyrównania straty.

4) Profesjonalne ekipy mają pracowników z uprawnieniami! Uprawnienia dotyczą montowania i naprawiania elektryki, montowania instalacji gazowej czy zakładania centralnego ogrzewania. To nie może być zrobione “na oko i rozum”, ale zgodnie ze sztuką i zachowaniem zasad BHP.  Tylko profesjonalista może Ci potem podpisać i ostemplować dokumenty ze wskazanym zakresem wykonanych prac. A to szczególnie się przydaje, gdy chcesz takie mieszkanie wynająć lub sprzedać. Upewnij się, że w ekipie są certyfikowani fachowcy, a nie tylko samozwańczy.

Wzór umowy z ekipą remontową

Przykładowy wzór umowy z której my korzystamy możesz pobrać tutaj: wzór umowy o wykonanie prac remontowych

 

Jak doświadczony inwestor sprawdza nową ekipę remontową?

Grzegorz Rychlak, który przeprowadził ponad 150 flipów od zakupu, przez remont po sprzedaż, mówi o tym w jaki sposób on weryfikują nową ekipę remontową.

 

Które piętro jest najlepsze – na którym piętrze mieszkania mają największą wartość

Które piętro jest najlepsze? Dwa słowa o tym, na którym piętrze mieszkania mają największą wartość. Jak myślicie? Czy mieszkania na parterze są najlepsze? A może na ostatnim piętrze?

Tak naprawdę to zależy od wielu czynników, ale najczęściej mieszkania na parterze wzbudzają najwięcej niechęci: zbyt wystawione na publiczny widok (ciągle ktoś zagląda w okna), zimne (chłód ciągnie od ulicy i piwnicy). Ale perspektywa ta może ulec zmianie, gdy wziąć pod uwagę, że jest wielu chętnych do nabycia mieszkania z ogródkiem. Wtedy parter jest zaletą.

Podobne zastrzeżenia dotyczą lokali na najwyższych kondygnacjach: jest za chłodno lub za gorąco, a nawet jeśli rzecz dotyczy nowego budownictwa, gdzie izolacja jest bardzo dobra, to i tak duże emocje wzbudza wówczas stan dachu lub wynikająca z jego bezpośredniego sąsiedztwa architektura poddasza. Skosy zabierają bowiem sporo powierzchni użytkowej, a i pomimo grubej izolacji mieszkanie potrafi się bardzo nagrzać przez ukośne okna połaciowe w spadzistych dachach.

Tak naprawdę najbardziej pożądanymi mieszkaniami są mieszkania na pierwszym bądź drugim piętrze, względnie na trzecim. W pionie bez windy każde mieszkanie na wyższej kondygnacji wywołuje grymas twarzy;) W wieżowcach z windami ta zasada się odwraca – nie dość, że wyższe piętro nie stanowi problemu, to nawet jest zaletą – bo daje lepszy widok z okna:)

 

Na którym piętrze najlepiej kupić mieszkanie na flipa?

Grzegorz Rychlak, który przeprowadził w ciągu ostatnich 5 lat ponad 150 inwestycji w nieruchomości, odpowiada na pytanie czy piętro ma znaczenie gdy inwestujemy w nieruchomość na flipa.

 

Flipy – z remontem czy bez?

Niektórzy myślą, że inwestowanie w nieruchomości (czy robienie flipów) polega na tym, by znaleźć naiwnego, który odkupi mieszkanie za kwotę przekraczającą ceny rynkowe o 10-20 %.

Krążą nawet miejskie legendy o tym, że my – inwestorzy tak właśnie działamy! To byłby błąd! Jeśli skalkulujesz flipa zakładając, że przyjdzie ktoś nieświadomy rynku i zapłaci więcej, to najczęściej kończy się to utkwieniem w miejscu: mieszkanie stoi miesiącami, nikt nie chce go nabyć. Zamrozisz kapitał, a koniec końców i tak sprzedasz to mieszkanie po cenie rynkowej, wychodząc na zero bądź z jakimś mizernym zyskiem. Zupełnie nie o to chodzi we flipie.

Gdzie kryje się zysk we flipie?

Kluczem do zysku jest wykonanie remontu. Czy to znaczy, że masz zrobić powalającą metamorfozę wnętrza? Taką, która rzuca na kolana? Możesz, ale to nie jest istotą flipa. No to może w drugą stronę – może trzeba remont wykonać maksymalnie budżetowy, najtańszy, zaoszczędzić na materiałach, tak żeby ładnie wyglądało a się wysypało dopiero po zakupie? Absolutnie nie tędy droga!

Remont musi być dopasowany do celu i odbiorcy, któremu chcesz sprzedać mieszkanie.
Bez względu na target, do którego kierujesz swój produkt – dobre i solidne materiały to podstawa. Kluczem do zysku w całym remoncie, poza aspektami estetycznymi, jest przede wszystkim samo wykonanie tej czasochłonnej i uciążliwej procedury: dopilnowanie ekip remontowych, przetrwanie brudu, hałasu i chaosu;) Całą koordynację działań i masę problemów, wydarzających się po drodze, dźwiga inwestor po to, by nabywca nieruchomości był gotów zapłacić cenę ofertową, wdzięczny, że jest już odciążony od tych trudów. Jest bardzo wiele osób, które cenią sobie swoją wygodę i chcą po prostu przyjść na gotowe, zwłaszcza jeśli kiedykolwiek doświadczyły męki życia w remoncie. Wykonanie wszystkich prac związanych z hydrauliką, elektryką, podłączenie grzejników, zainstalowanie armatury kuchennej czy łazienkowej i zastosowanie neutralnego schematu wnętrza – to najbardziej pożądane warunki poszukiwane na rynku mieszkaniowym. Na tym polega wartość remontu – za wyremontowane mieszkanie przeciętny polski nabywca jest w stanie zapłacić 20.000zł albo i więcej od ceny rynkowej, właśnie dlatego, że rozwiązałeś za niego ten problem.

Na czym naprawdę się zarabia, a na czym traci?

Część flipów robimy także bez remontu. Z czego wtedy wynika zysk? Otóż z atrakcyjnej ceny zakupu, takiej o 10-20% niższej od ceny rynkowej. Jak takie mieszkanie znaleźć? Szukamy mieszkań o niejasnym stanie prawnym, trudnym stanie technicznym, nieatrakcyjnych, źle opisanych, w ofertach niepromowanych, niekompletnych, bez rzutów, bez zdjęć. Takie mieszkania często stoją pomijane, nikt nie chce ich nabyć. W pewnym momencie właściciel, który najczęściej nie jest specjalnie przywiązany do tego mieszkania, bo np. je odziedziczył, jest skłonny sprzedać to mieszkanie taniej, żeby po prostu pozbyć się kuli u nogi i skupić się wyłącznie na swoich sprawach.

W naszym Kursie Inwestowania w Nieruchomości stale pokazujemy przykłady, gdzie się rozglądać za takimi ofertami. To że ceny nieruchomości w dzisiejszych czasach są wysokie nie znaczy, że nie można kupować mieszkań bardzo tanio. Inspirujemy do poszukiwań atrakcyjnych mieszkań pod inwestycje w naszych krótkich video-prezentacjach, e-bookach z poradami. Jeden z nich już czeka do pobrania: Poznaj 18 sposobów na wyszukiwanie atrakcyjnych nieruchomości poniżej ceny rynkowej

 

Co lepsze flip z remontem (flip “na ładnie”) czy bez (“flip na szybko”)?

Grzegorz Rychlak, który nadzoruje nie tylko swoje flipy ale także wszystkie te, które przeprowadzamy dla naszych klientów w dwóch słowach mówi o różnicach w inwestycji w mieszkanie na odsprzedaż z przeprowadzaniem remontu i bez.

 

Jak sprawdzić ceny transakcyjne mieszkań

Na portalach ogłoszeniowych łatwo znajdziesz mieszkania z podanymi cenami ofertowymi. Ale jak wiadomo te odbiegają od cen transakcyjnych średnio aż o 10-15%! (dotyczy rynku wtórnego we Wrocławiu). W przypadku pojedynczych transakcji rozbieżności mogą być jeszcze większe! Nie można więc polegać na tych danych aby ocenić opłacalność inwestycji w nieruchomość! Jak wiec sprawdzić autentyczne ceny transakcyjne?

Zobacz video: Jak sprawdzić ceny transakcyjne mieszkań

Wykorzystaj Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości. Mają do niego dostęp zarówno rzeczoznawcy majątkowi jak i zwykli obywatele! Za niewielką opłatę uzyskasz informacje o kilkudziesięciu transakcjach, które zostały zrealizowane w danym obszarze w wybranym okresie. Uzyskasz dostęp o tego rejestru w Biurze Katastralnym swojego miasta. Dla Wrocławia: zgkikm.wroc.pl

Informacje o średnich cenach transakcyjnych w dużych miastach uzyskasz z NBP. Niestety są one publikowane z opóźnieniem 1-2 kwartałów: www.nbp.pl/publikacje/rynek_nieruchomosci

 

Dlaczego szkolimy innych – czemu zdradzamy swój know-how

Część osób nas pyta: po co szkolicie innych inwestorów, skoro mogą być waszą konkurencją!
– “Mogą polować na te same mieszkania, przeszkadzając wam w znalezieniu okazji inwestycyjnej” – dopełniają swój argument. Ale prawda jest taka, że to nie inni świadomi inwestorzy utrudniają nam skuteczne działania, ale zwykli kupcy, z którymi na licytacji nie mamy szans, ponieważ oni zawsze nas przelicytują. Nie przez to, że ma więcej pieniędzy, lecz dlatego, że jest gotowy wydać wszystko, co ma. Skąd ta determinacja? Bo kupuje dla siebie, kupuje pod wpływem emocji, nie jest inwestorem, więc nie zabiega o to, by nabyć nieruchomość jak najtaniej. To jest jego przewaga podczas licytacji, to też jest jego strata, gdy przebije samego siebie i przepłaci.

Tymczasem inwestorzy aktywni, ci, którzy odsprzedają lub wynajmują swoje nieruchomości, nie są konkurentami, są współpracownikami! Im więcej na rynku profesjonalnych inwestorów, tym większe szanse na ocalanie pewnej puli mieszkań i ich rewitalizację, na wyławianie prawdziwych perełek inwestorskich – dobrze zlokalizowanych, z potencjałem i przede wszystkim z trudnym stanem prawnym lub technicznym. Takim przypadkom są bowiem w stanie podołać tylko wyszkoleni inwestorzy.

Nie zaczniesz inwestować, jeśli sądzisz, że jakiś program przeczesze za Ciebie internet w poszukiwaniu super okazji. To mogą zrobić wszyscy i gdy już trafisz na ogłoszenie z mieszkaniem w zaniżonej cenie, to zanim dotrzesz do sprzedającego, będzie tam już ustawiona kolejka chętnych i z okazji robi się licytacja.

Najczęściej dobre okazje inwestycyjne znajduje się po wykonaniu sporej pracy:
po przejrzeniu setek anonsów i zobaczeniu dziesiątek z tych nieruchomości na żywo, po złożeniu wielu ofert, rozpoczęciu negocjacji .
Wtedy dopiero pojawia się jakieś mieszkanie, które można kupić w dobrej cenie i które rokuje. To jest czasochłonna praca, wymagająca wiedzy i uważności, którą po prostu musi wykonać człowiek. Człowiek, który wie jak to zrobić, ma odpowiedni know-how i dedykowane temu zajęciu umiejętności.

I po to właśnie tworzymy nasz Kurs Inwestowania w Nieruchomości. Chcemy pokazać, jak my
to robimy i podawać dalej sprawdzone schematy działania, które uznaliśmy za profesjonalne i skuteczne. Zależy nam, by efekt naszej pracy trafiał w oczekiwania naszych inwestorów pasywnych, którzy są skłonni wyłożyć pieniądze na odpowiednią nieruchomość. Kapitału jest zawsze więcej niż nieruchomości na rynku dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z osobami, które potrafią przygotować mieszkanie w odpowiedniej jakości.

 

Jak zacząć inwestować w nieruchomości nie mając doświadczenia ani kapitału

Zrób pierwszy krok – poznaj mini kurs online “7 podstawowych kroków w inwestowaniu w nieruchomości”:

7 podstawowych kroków w inwestowaniu w nieruchomości

Krótki i konkretny mini kurs, który wprowadzi Cię małymi krokami w podstawy zarabiania na wynajmie mieszkań i flipach. Dowiedz się jak zgromadzić kapitał na pierwszą inwestycję lub jak powiększyć już posiadane środki. Zdobądź odwagę i pewność do podejmowania śmiałych decyzji inwestycyjnych dzięki rzetelnej wiedzy o cenach transakcji zawieranych na Twoim lokalnym rynku. Poznaj podstawowe informacje o nieruchomościach, typach budownictwa i stanie technicznym mieszkań, aby wiedzieć jaką nieruchomość warto kupić a jakich unikać. Poznaj podstawowe zasady wynajmu mieszkania, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych błędów i niechcianych lokatorów. Dowiedz się jak szukać aby znajdować okazje inwestycyjne, które umykają innym. Poznaj podstawy handlu mieszkaniami, które pozwalają zarobić ponad 30.000zł w kilka tygodni! Więcej o mini kursie: 7 podstawowych kroków w inwestowaniu w nieruchomości (Jak Zacząć Inwestować w Nieruchomości nie mając doświadczenia ani kapitału)

 

Kiedy warto inwestować w tzw. “cesje”?

Grzegorz Rychlak, który zainwestował w dziesiątki mieszkań na tzw “cesjach” odpowiada na pytanie czy obecnie jest dobry rynek aby inwestować w ten sposób w nieruchomości.

Więcej o tej formie inwestowania dowiesz się z poniższego szkolenia online. Poznasz naszą metodę inwestowania i nasz know-how. Zrozumiesz  skąd bierze się zysk i dlaczego jedni zarabiają, a inni nie. Poznasz podstawy prawne i przepisy, związane z omawianym zagadnieniem. Nauczysz się jak w praktyce przeprowadzić całą inwestycję od początku do końca. Uzyskaj dostęp do szkolenia online: Jak zarabiać na mieszkaniach inwestując tylko ułamek ich ceny.

Jak zarabiać na mieszkaniach inwestując tylko ułamek ich ceny

 

Jeden komentarz

 1. Bardzo przydatne treści, interesuje się obecnie tym tematem, ponieważ mam na oku pewne nieruchomości inwestycyjne pod wynajem. Jednak na początku chcę dokładnie poznać ten rynek od podstaw, aby wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.