Remont mieszkania

Remont mieszkania pod wynajem

Dnia Kategoria: Inwestowanie w Nieruchomości - Porady

Po zakupie mieszkania, które zamierzamy wynajmować, przychodzi moment decyzji o remoncie. Nie jest to łatwa decyzja. Należy ustalić, ile pieniędzy zainwestować oraz czy remont ma być mały, czy może generalny. O czym jeszcze należy pamiętać przy tego typu remoncie?

Remont od podstaw – większe zyski z inwestycji w nieruchomości

Owszem, są takie mieszkania, które teoretycznie remontu nie wymagają, ale gdybyśmy sami mieli tam zamieszkać, już pierwszego dnia zerwalibyśmy wszystkie tapety i tynki. Podobnie jest z mieszkaniem do wynajęcia. Pamiętajmy, że osoby, które chcą w nim zamieszkać, patrzą nie tylko na cenę wynajmu, ale też na komfort życia w danej nieruchomości. W związku z tym warto zainwestować chociaż niezbędne minimum do odświeżenia mieszkania. Chętnych będzie wówczas więcej,a cenę można będzie podnieść. O co należy zadbać w pierwszej kolejności? Przede wszystkim o sprawdzenie wszystkich instalacji. Jeżeli są wiekowe lub wykonane z niezbyt dobrych materiałów, trzeba je wymienić. Dzięki temu zmniejszymy prawdopodobieństwo różnego rodzaju spięć, niedziałających sprzętów, małych pożarów czy zalań. Jeżeli instalacje są w dobrym stanie, warto skupić się na ścianach. Nikt nie chciałby mieszkać wśród dziur czy ubytków w tynku. Kolejnym elementem, nad którym trzeba się zastanowić, jest remont kuchni i łazienki. Nie ukrywajmy, że estetyka tych pomieszczeń możne bardzo wpłynąć na ocenę mieszkania przez wynajmującego.

W co najlepiej zainwestować robiąc remont

Zdarzają się sytuacje, w których nie warto przepłacać. Nie ukrywajmy, że wybór na przykład paneli musi być uzależniony od ich parametrów, ale w momencie, w którym mamy do wyboru nasze wymarzone panele, a produkt o tych samych parametrach, ale inny kolorystycznie, to nie warto przepłacać. Poza tym, przy remoncie mieszkania do wynajmu najlepiej nie kierować się własnym gustem, ale klasyką. W końcu należy pamiętać, że nie my będziemy sami tam mieszkać, a przestrzeń powinna być jak najbardziej uniwersalna i otwarta na wprowadzenie nowego lokatora. Podobnie jest z doborem mebli czy kolorem ścian. Te ostatnie powinny być jak najbardziej pozytywne, czyste i klasyczne – ponadczasowa biel sprawdzi się w każdej sytuacji. Poza tym, białą ścianę łatwo odświeżyć. Podobnie rzecz się ma z meblami. Należy przemyśleć, komu planujemy wynająć lokal. Innego zestawu potrzebuje student mieszkający sam w kawalerce, a innego rodzina z dzieckiem w dwupokojowym apartamencie. Dodatkowo należy pamiętać, że meble muszą być tylko w ilości niezbędnego minimum. Lokatorzy muszą mieć miejsce na wprowadzenie swoich własnych porządków.

Inwestycja w mieszkanie, które chcemy wynająć, nie jest wbrew pozorom wcale łatwa. Z jednej strony chcemy, aby nie pochłaniała zbyt dużej ilości pieniędzy, z drugiej musimy pamiętać, że potencjalni lokatorzy też chcieliby mieszkać w mieszkaniu dobrze wykonanym, a nie koniecznie zrobionym po łebkach i najtańszym kosztem. Dzięki temu, że zainwestujemy trochę więcej, możemy też zaproponować wyższą cenę wynajmu. Wbrew pozorom wiele osób nie patrzy na wynajem mieszkania tylko przez pryzmat ceny, ale też komfortu mieszkania.

Komentarze: 2

  1. Bardzo przydatny artykuł. Ja właśnie oddaje moje stare mieszkanie pod wynajem i zastanawiałem się jak najlepje je odświeżyć.

  2. Warto zadbać o to, by osoby, które wynajmują od nas mieszkanie, czuły się w nim komfortowo. Przynajmniej lekkie odświeżenie jest moim zdaniem koniecznością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.