Urządź mieszkanie pod wynajem

Dnia Kategoria: Wynajem Mieszkania

Wynajmowanie mieszkań to sztuka. Warto nieco zainwestować w lokal, aby stał się on bardziej atrakcyjny.

Umeblowanie mieszkania na wynajem

Jeśli chcesz wynająć komuś mieszkanie i nie wiesz, czy umeblować je czy nie, zastanów się nad tym, jakich lokatorów się spodziewasz. Jeśli bowiem nastawiasz się raczej na wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi i planujesz podpisać umowę na czas nieokreślony, umeblowanie może być raczej niepożądane. Lokatorzy będą chcieli się poczuć w tym mieszkaniu jak u siebie, prawdopodobnie będą dysponować swoim wyposażeniem. Jeżeli natomiast lokal jest przeznaczony dla studentów, warto go umeblować. Młodzież nastawiona na możliwość częstej zmiany lokum oraz dysponująca ograniczonymi zasobami finansowymi znacznie częściej wybierze mieszkanie umeblowane.

Przytulne dodatki zwiększają zyski z inwestycji w nieruchomość

Prezentacja mieszkania jest najważniejsza. Jeśli potencjalnemu lokatorowi od wejścia spodoba się lokal i poczuje się w nim przytulnie, jest duża większa szansa, że zdecyduje się na wynajem. Odpowiedni klimat można uzyskać niewielkim nakładem pracy i pieniędzy. Na kanapie połóżmy dekoracyjne poduszki, do wazonu w kuchni wstawmy świeże kwiaty, w oknach zawieśmy zasłony. Takie detale naprawdę mają znaczenie i sprawiają, że mieszkanie stwarza wrażenie dobrze wyposażonego, komfortowego, ładnego, a więc takiego, w którym chce się mieszkać.

W co najlepiej zainwestować – dodatki, meble, sprzęt AGD?

To co na pewno może wywrzeć pozytywny wpływ na potencjalnych lokatorów to jakość sprzętów AGD. Warto zainwestować w porządną kuchenkę, pralkę czy lodówkę. Nawet jeśli reszta wyposażenia mieszkania nie jest nowa, nie szkodzi – nikt bowiem nie spodziewa się, że w mieszkanie przeznaczone pod wynajem będziemy wciąż inwestować. Natomiast sprzęty AGD w dobrym stanie znacząco podnoszą ogólne wrażenie estetyczne i poczucie wygody. Jeśli chcemy dodatkowo uatrakcyjnić lokal możemy go doposażyć mikrofalówką czy ekspresem do kawy.

W wynajmowaniu mieszkań niezwykle przydatna jest umiejętność takiego uatrakcyjnienia wnętrza, aby nie zainwestować w to dużo pieniędzy a znacząco poprawić ogólne wrażenie. Drugą kwestią jest poziom zadbania lokalu – dlatego gruntowne sprzątanie to absolutna podstawa. Chodzi przecież o to, żeby osoba, która przyjdzie obejrzeć mieszkanie już chciała w nim zostać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.