Kalkulator Flip Mieszkania

Pobierz bezpłatny poradnik: 18 rad jak szukać okazji inwestycyjnych

Kalkulator pomaga ocenić czy warto kupić dane mieszkanie aby sprzedać je z zyskiem. Liczy stopę zwrotu z inwestycji, czyli stosunek zysku ze sprzedaży do zaangażowanego kapitału.

Jak zarobić inwestycji w nieruchomość – porady do kalkulatora

 1. Zacznij od oszacowania ceny po której możesz sprzedać mieszkanie. Załóż średnią cenę rynkową. Nie przyjmuj zbyt optymistycznych założeń. To jest najważniejszy krok. Jeśli nie masz doświadczenia skorzystaj z wiedzy osób, które często inwestują w nieruchomości lub nimi handlują np.: pośrednicy.
 2. Oszacuj koszty remontu. Zastanów się czy będziesz robił remont generalny, czy tylko lekkie odświeżenie. Przy remoncie generalnym lub wykończeniu stanu deweloperskiego przyjmij ok. 1000 zł na metr kwadratowy, czyli dla mieszkania 40 m2 koszt to 40.000 zł. Przy większych mieszkaniach możesz przyjąć 800 zł za m2. Przy kawalerkach przyjmij więcej – nawet 1500 zł za m2.
 3. Uzupełnij pozostałe koszty. Pamiętaj aby wprowadzać kwoty brutto (z VAT). Prowizja pośrednika oraz PCC są naliczane od ceny zakupu (podanej na samym dole).
 4. Im mniejsze koszty założysz tym drożej będziesz mógł kupić mieszkanie. Nie zaniżaj kosztów.
 5. Wpisz oczekiwany przez siebie zysk, czyli kwotę którą chcesz zarobić (przed opodatkowaniem).
 6. Im większy zysk założysz tym taniej będziesz musiał kupić .
 7. Kalkulator wylicza maksymalną cenę po której możesz kupić mieszkanie. To twój limit negocjacyjny.
 8. Kalkulator wylicza też sumę potrzebnej gotówki na inwestycję w tą nieruchomość oraz na koszty

POBIERZ WSZYSTKIE 4 KALKULATORY

Kalkulator Wynajmu | Kosztów Zakupu | Podatków od Wynajmu | Kalkulator Flipa

 • Profesjonalne kalkulatory w formacie XLS (Excel)
 • Działają zawsze, nawet jak nie masz internetu
 • Możesz je zapisać ze wszystkimi liczbami i wynikami na dysku
 • Możesz je wydrukować lub zachować w PDF
 • Stworzone przez inwestorów dla inwestorów

Cena: 39zł

POBIERANIE

Dołącz do naszego “Klubu Inwestora”, a otrzymasz  informacje naszych bezpłatnych webinarach i szkoleniach oraz wszystkie kalkulatory za DARMO!
Imię:
Email:


Możesz się wypisać w każdej chwili

 

Czym jest flip mieszkania?

To popularny sposób inwestowania w nieruchomości, który polega na zakupie mieszkania lub domu poniżej ceny rynkowej, a następnie odsprzedaży z zyskiem. Aby kupić mieszkanie w okazyjnej cenie najczęściej wybiera się lokale w złym stanie technicznym, do generalnego remontu, zaniedbane lub zadłużone. Więcej o różnych rodzajach flipów na przykładach zrealizowanych przez nas inwestycji przeczytasz w tym artykule: House Flipping – czyli jak zarobić 78.000zł inwestując w nieruchomości

Sama nazwa to spolszczenie amerykańskiego „house flipping”, czyli inwestowania w domy do remontu. Specyfika amerykańskiego rynku nieruchomości jest zupełnie inna niż polskiego, ale i u nas można atrakcyjnie zarabiać inwestując w nieruchomości w ten sposób. Nie ma oczywiście ograniczeń – można „zrobić” flipa” na mieszkaniu, domu, lokalu komercyjnym, a nawet na całej kamienicy. Zanim jednak zainwestujesz zapoznaj się z tą krótką listą kontrolną: Jak w 7 krokach ocenić czy mieszkanie nadaje się na flipa. Zawiera ona najważniejsze punkty na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem nieruchomości, którą planujemy w krótkim czasie odsprzedać z zyskiem.
 

Kiedy opłaca się robić flipy mieszkaniowe?

Zawsze wtedy gdy istnieje możliwość zakupienia nieruchomości w atrakcyjnej cenie. Jeśli tylko trafiłeś na okazję – działaj, nie wahaj się. w tym artykule podpowiadamy jak szukać i tworzyć okazje inwestycyjne: Jak inwestować w nieruchomości, gdy na rynku brakuje okazji? Mówi się, że na flipach zarabia się w momencie zakupu, bo przy nabyciu poniżej ceny rynkowej zysk jest pewny. Niestety nigdy nie jest pewne ile wyniesie cena transakcyjna sprzedaży naszego mieszkania, ponieważ każdy lokal jest inny. Aby zminimalizować ryzyko należy korzystać z dokładnych danych rynkowych, mieć znajomość rynku lub zasięgnąć opinii doświadczonych i zaufanych pośredników nieruchomości. Gdy posiadamy trafne dana wystarczy je wprowadzić do powyższego kalkulatora, aby dokładnie obliczyć potencjalną stopę zwrotu z takiej inwestycji.
 

Ile można zarobić na flipie?

Wszystko zależy od tego na ile atrakcyjną uzyskaliśmy cenę zakupu i sprzedaży nieruchomości oraz od tego czy trzymaliśmy się założonego budżetu remontu czy nie. Większość początkujących inwestorów trwoni cały zysk właśnie nie trzymając dyscypliny finansowej podczas odnawiania mieszkania, co wcale nie przekłada się na wysoki standard dla nabywcy. Można przyjąć, że przy inwestycji na poziomie 300.000zł minimalny atrakcyjny zysk to przynajmniej 30.000 zł, gdyż można zarobić na takim flipie także 60.000 zł i 80.000 zł. Zobacz nasze przykłady: Jak zarobić 69.000zł na flipie mieszkania? Historia Pana Darka. Jeśli wykonujesz flip z remontem generalnym planuj osiągnąć przynajmniej 15% – 20% zysku. Jeśli nie planujesz żadnych prac remontowych lub jedynie szybkie odświeżenie to nawet zysk 10% może być atrakcyjny. Pamiętaj, że przy dobrej organizacji jesteś w stanie obrócić tym samym kapitałem kilka razy w roku.

Naucz się o podatkach od flipów z tego szkolenia online:

Podatki – niezbędne informacje dla inwestujących w nieruchomości - szkolenie online